چهارشنبه , ۲۸ مهر ۱۴۰۰
خانه / محیط زیست در صنعت و معدن / صلح سبز: زیرساخت های جدید چین به شدت انرژی بر هستند
صلح سبز: زیرساخت های جدید چین به شدت انرژی بر هستند

صلح سبز: زیرساخت های جدید چین به شدت انرژی بر هستند

صلح سبز می گوید زیرساخت های جدید چین مثل خودروهای برقی و تکنولوژی ۵G هنوز هم بر زنجیره های تامین با شدت انرژی بالا متکی هستند.

به گزارش از رویترز، گزارش جدید گروه صلح سبز می گوید که هرچند زیرساخت های جدید چین نسبت به سال گذشته آلودگی کمتری منتشر کرده اند اما این زیرساخت ها هنوز هم بر زنجیره تامینی متکی هستند که شدت انرژی بالایی دارد.

بر اساس گزارش این نهاد محیط زیستی که روز چهارشنبه منتشر شده است این زیرساخت های جدید شامل تکنولوژی های ۵G، هوش مصنوعی، مرکز داده ها، خودروهای الکتریکی و زیرساخت های مربوط به آن و راه آهن سریع السیر هستند.

زانگ کیا، از صلح سبز در منطقه شرق آسیا می گوید: عمده انتشارات این زیرساخت ها مربوط به صنایع بالادستی و پایین دستی است. از آنجایی که کل زنجیره تامین این زیرساخت ها در چین متکی بر انرژی های با انتشارات بالاست، از این رو کاهش انتشارات در این بخش موضوعی چالش برانگیز است.

چین بزرگ ترین مصرف کننده زغال سنگ دنیا و بزرگ ترین تولید کننده فولاد دنیا، بزرگترین تولید کننده گازهای گلخانه ای دنیا هم هست.

Since China launched its ‘Action on Air Pollution’ local governments have been shutting down smaller outdated steel plants. While small-sized blast furnaces that are energy-intensive and highly polluting were shut down a while ago elsewhere, they are still booming in She county, Jingdian town.

این کشور گفته است که میزان کربن تولیدی اش در سال ۲۰۳۰ به اوج خود می رسد و از سال ۲۰۶۰ به کربن خنثی خواهد رسید.

بر اساس گزارش صلح سبز، انتشارات زیرساخت های جدید صنعتی چین ۷.۲۴ درصد کمتر از زیرساخت های قدیمی آن است./انرژی امروز

حتما ببینید

خودروهای وارداتی باید از استانداردهای ۸۵ گانه برخوردار باشند

خودروهای وارداتی باید از استانداردهای ۸۵ گانه برخوردار باشند

 رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در صورت تصویب واردات خودرو به کشور، خودروهای وارداتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *