چهارشنبه , ۲۸ مهر ۱۴۰۰
خانه / انرژی‌های تجدید پذیر / خیز بلند بریتانیا برای تولید ۴۰ گیگاوات پروژه برق تجدیدپذیر
خیز بلند بریتانیا برای تولید 40 گیگاوات پروژه برق تجدیدپذیر

خیز بلند بریتانیا برای تولید ۴۰ گیگاوات پروژه برق تجدیدپذیر

دولت بریتانیا روز دوشنبه بزرگترین مزایده پروژه های انرژی های تجدیدپذیر خود را اعلام کرد و انتظار دارد بتواند با این مزایده ظرفیت تولید برق بادی فراساحلی برای هشت میلیون خانه را فراهم سازد.

به گزارش از رویترز، در بریتانیا بر اساس قرارداد ما به التفاوت (Contracts-for-Difference CfD) کیفیت بندی پروژه ها حداقل قیمت برای فروش برق را تضمین می کند. قراردادهای CFD با مزایده برای شرکت های تولید برق عرضه می شوند.

این طرح که از سال ۲۰۱۴ اجرایی شده است، نسخه اولیه متد دولتی برای تشویق سرمایه گذاری در تولید برق پاک است.

این طرح در چهارمین دوره خود در نظر دارد میزان تولید برق تجدیدپذیر را نسبت به دوره سوم که ۵.۸ گیگاوات برق تولید شد، به دو برابر برساند و تضمین کند که نسبت به سه دوره قبلی ظرفیت های بیشتری برای تولید برق پاک فراهم می آید.

دولت بریتانیا می گوید در این دوره قرار است ۲۰۰ میلیون پوند برابر با ۲۷۷ میلیون دلار برای حمایت از پروژه های فراساحلی بادی در نظر گرفته شود و تضمین شود که بریتانیا می تواند از ۱۰.۴ گیگاوات فعلی به هدف تولید ۴۰ گیگاوات ظرفیت تا سال ۲۰۳۰ درست خواهد بافت.

از طرفی قرار است ۵۵ میلیون پوند برای حمایت از تکنولوژی های نوظهرو تجدیدپذیر اختصاص یابد، ۲۴ میلیون پوند آن در زمینه پروژه های بادی فراساحلی شناور خرج خواهد شد. در حال حاضر توربین های فراساحلی در بستر دریا ثابت هستند.

این مزایده شامل یک پروژه ۱۰ میلیون پوندی برای تولید ۵ گیگاوات اضافی برق تجدیدپذیر از منابع ساحلی و انرژی خورشیدی خواهد بود./انرژی امروز

حتما ببینید

احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی/تجدیدپذیرها در اولویت هستند

احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی/تجدیدپذیرها در اولویت هستند

تفاهم‌نامه همکاری وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه ایجاد حداقل ۱۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *