سه شنبه , ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
خانه / انرژی‌های تجدید پذیر / تولید ۸ هزار مگاوات ساعت انرژی در بزرگترین نیروگاه بادی کشور
تولید 8 هزار مگاوات ساعت انرژی در بزرگترین نیروگاه بادی کشور

تولید ۸ هزار مگاوات ساعت انرژی در بزرگترین نیروگاه بادی کشور

مدیر دفتر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: در نیروگاه بادی منجیل استان گیلان ۸ هزار و ۷۵۷ مگاوات ساعت انرژی برق طی اردیبهشت امسال تولید شد.

به‌گزارش پاون، “محسن بابازاده” گفت: از نیروگاه بادی منجیل گیلان به‌عنوان اولین و بزرگترین نیروگاه بادی ایران با ظرفیت نامی ۹۲.۲ مگاوات، ۸ هزار و ۷۵۷ مگاوات ساعت انرژی برق در اردیبهشت ماه امسال دریافت و تحویل شبکه سراسری شد.
وی افزود: مقایسه تولید اردیبهشت ماه این نیروگاه با فروردین ماه نشان می دهد که تولید انرژی برق در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه ۲۰ درصد رشد داشته است.
گفتنی است که نیروگاه بادی ۹۲.۲ مگاواتی منجیل به عنوان اولین و بزرگترین نیروگاه بادی ایران از سال ۱۳۷۳ و با نصب یک توربین بادی با توان ۵۰۰ کیلووات، فعالیت خود را شروع کرد. این نیروگاه از چهار سایت مجزا به نام های ؛ منجیل، هرزویل، رودبار و سیاهپوش تشکیل شده و توربین‌های نصب شده در این نیروگاه ۳۰۰، ۵۰۰، ۵۵۰ و ۶۶۰ کیلوواتی است.
شایان ذکر است، عدم مصرف آب در تولید انرژی برق و عدم انتشار گازهای گلخانه‌ای در مراحل تولید برق و آلوده نکردن محیط زیست از محاسن عمده این نیروگاه است./پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو

حتما ببینید

خیز بلند بریتانیا برای تولید 40 گیگاوات پروژه برق تجدیدپذیر

خیز بلند بریتانیا برای تولید ۴۰ گیگاوات پروژه برق تجدیدپذیر

دولت بریتانیا روز دوشنبه بزرگترین مزایده پروژه های انرژی های تجدیدپذیر خود را اعلام کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *