شنبه , ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / محیط زیست / بریتیش ایرویز دومین آلاینده هواپیمایی در اروپا
بریتیش ایرویز دومین آلاینده هواپیمایی در اروپا

بریتیش ایرویز دومین آلاینده هواپیمایی در اروپا

یک مطالعه جدید بریتیش ایرویز را به عنوان دومین آلاینده بزرگ هواپیمایی در اروپا برای سال ۲۰۱۹ معرفی کرده است.

به گزارش از Energy Live News، تحقیقات انجام شده توسط گروه مبارزات حمل و نقل و محیط زیست (T&E) نشان می دهد که میزان انتشار گازهای گلخانه ای این شرکت به اندازه کربن ساطع شده از همه وانت ها در خیابان های انگلیس است.

T&E که چتر اروپایی سازمانهای غیردولتی است که در زمینه حمل و نقل و محیط زیست فعالیت می کنند، با Carbon Market Watch همکاری کرده و داده ها را پس از درخواست های آزادی اطلاعات برای آمارهای رسمی ملی جمع آوری کرده است.

تجزیه و تحلیل تخمین زده شده است که پروازهای بریتیش ایرویز ۱۸ میلیون تن دی اکسید کربن منتشر کرده است.

مت فینچ، مدیر سیاست انگلستان در T&E، اظهار کرد: صنعت هواپیمایی انگلیس اعتیاد به انتشار دارد. کل آلودگی دی اکسید کربن در پروازهای بین المللی انگلستان مانند همه وانت ها و کامیون های انگلیس است.

وی همچنین افزود: اکنون که مشخص شده است عامل اصلی انتشار دی‌اکسید کربن چیست، باید اطمینان حاصل کنیم شرکت‌های هواپیمایی با پایان یافتن پاندمی و افزایش پروازها، انگلیس را برای رسیدن به اهداف آب و هوایی خود دور نکند. سال ۲۰۱۹ باید به عنوان اوج انتشار گازهای هوایی انگلستان تلقی شود.

در بیانیه ای، بریتیش ایرویز اظهار کرد: شرکت مادر ما IAG اولین گروه هواپیمایی در جهان بود که تا سال ۲۰۵۰ به انتشار صفر خالص کربن متعهد شد و در حالی که هیچ راه حل واحدی برای این چالش وجود ندارد، ما یک نقشه راه روشن برای رسیدن به آنجا ساخته ایم.

این شرکت افزود: ما در هواپیماهای جدید سرمایه گذاری کرده ایم که ۴۰٪ کمتر از مصرف سوخت آنها از جایگزینی آنها برخوردار است، پروژه های جبران کاری و حذف کربن را معرفی کردیم، در توسعه سوخت هواپیمای پایدار با دو پروژه بزرگ در انگلیس و آمریکا سرمایه گذاری کرده ایم و اخیرا برای توسعه بیشتر هواپیماهای مجهز به هیدروژن با آلایندگی صفر با ZeroAvia همکاری کرده‌ایم./انرژی امروز

حتما ببینید

گروه های آزاد بلای جان کوهنوردی البرز شده است

گروه های آزاد بلای جان کوهنوردی البرز شده است

مسوول کمیته هیمالیا نوردی هیات کوهنوردی البرز با اشاره به فعالیت بی رویه گروه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *