دوشنبه , ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه / محیط زیست / حقق هوای پاک در گرو ایفای نقش دستگاه های مرتبط
حقق هوای پاک در گرو ایفای نقش دستگاه های مرتبط

حقق هوای پاک در گرو ایفای نقش دستگاه های مرتبط

شهردار منطقه ۱۹ تحقق هوای پاک و کاهش آلودگی هوا را در گروی ایفای نقش همه دستگاه های مرتبط در این حوزه دانست و گفت: شهرداری تهران در بودجه سال آینده نگاه ویژه ای به موضوع آلودگی هوا و ترافیک دارد.

سیدمهدی هدایت در مراسم گرامیداشت هفته ملی هوای پاک ضمن تبریک روز ملی هوای پاک گفت: قطعا موضوع آلودگی هوا و ترافیک در شهر تهران از اصلی ترین معضلات این شهر قلمداد می شود به شکلی که شهردار تهران نیز در تقدیم لایحه بودجه به شورای شهر تهران به این دو موضوع به صورت ویژه پرداختند و بر توجه شهرداری تهران در بودجه سال آینده به این موضوع تأکید کردند.

وی افزود: قطعا برای حل این معضل به عزمی ملی نیازمندیم تا همه دستگاه های مرتبط با موضوع آلودگی هوا با ایفای نقش خود و پای کار آمدن بتوانند در مسیر کاهش آلودگی هوا گام موثری بردارند و شهرداری تهران نیز می تواند در این حوزه نقش محوری خود را ایفا کند.

هدایت ادامه داد: شهرداری تهران به ویژه شهرداری منطقه ۱۹ در حوزه توجه به هوای پاک، محورهای مختلفی را دنبال می کند که از جمله آن می توان به برقی کردن موتورسیکلت ها، استفاده از سوخت های غیرفسیلی به ویژه در تأسیسات شهرداری تهران اشاره کرد.

شهردار منطقه ۱۹ با تأکید بر اینکه شهرداری تهران به دنبال اجرای منطقه دوستدار محیط زیست در محدوده منطقه ۱۹ است، افزود: شهرداری منطقه ۱۹ با داشتن بزرگترین بوستان تهران به مساحت ۳۰۰ هکتار برنامه های مختلفی را در حوزه هوای پاک به ویژه در قالب آموزش های شهروندی پیش بینی کرده است.

وی تأکید کرد: توجه به موضوع معاینه فنی، مدیریت پسماند، هدایت آب های سطحی و احداث نخستین نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلووات از اقداماتی است که در این منطقه به زودی اجرایی خواهد شد. امیدواریم با احداث نیروگاه خورشیدی بتوانیم انرژی تولید شده از منبع خورشید را در تأسیسات شهرداری منطقه ۱۹ به کار بگیریم. همچنین در حوزه تفکیک پسماند از مبدأ آموزش های شهروندی آغاز شده و به زودی مرکز بازیافت لاستیک به شکلی که شهروندان با تحویل لاستیک های فرسوده بتوانند دریافت خدمات از شهرداری داشته باشند و نخستین کارواش نانو که حداقل استفاده از آب را دارد، به زودی در این منطقه به بهره برداری می رسد. امیدواریم با اجرای این برنامه ها گام موثری در تحقق هوای پاک و محیط زیستی سالم برداشته باشیم./ایسنا

حتما ببینید

کاهش امید به زندگی در کشور با افزایش انتشار CO۲

کاهش امید به زندگی در کشور با افزایش انتشار CO۲

نتایج یک تحقیق داخلی در خصوص اثرات گاز گلخانه‌ای دی اکسید کربن نشان می‌دهند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.