چهارشنبه , ۲۸ مهر ۱۴۰۰
خانه / انرژی‌های تجدید پذیر / پاسگاه‌های محیط بانی فارس به انرژی خورشیدی مجهز می‌شود
پاسگاه‌های محیط بانی فارس به انرژی خورشیدی مجهز می‌شود

پاسگاه‌های محیط بانی فارس به انرژی خورشیدی مجهز می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس از نصب ۳۰ دستگاه مبدل‌ انرژی خورشیدی برای تولید برق و پشتیبانی از سیستم‌های بی سیم در پاسگاه‌های محیط بانی استان تا پایان امسال خبر داد.

حمید ظهرابی بیان کرد: به منظور مقابله با تغییرات آب و هوایی، ۳۰ دستگاه مبدل انرژی خورشیدی به الکتریکی (پنل خورشیدی) برای پاسگاه‌های محیط بانی و اداره کل از صندوق ملی محیط زیست، تامین شده و در حال نصب است.

به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس، او فزود: تاکنون تعداد ۱۰ دستگاه از این مبدل‌ها در پاسگاه‌های محیط بانی شهرستان‌های لار، بوانات، و سایر پاسگاه‌های محیط بانی نصب شده و قرار است تا پایان سال در چندین نقطه از پاسگاه‌های شهرستان‌های آباده، اقلید، کازرون، نورآباد و بختگان نصب و مورد بهره برداری قرار گیرد.

ظهرابی خاطرنشان کرد: این مبدل‌های خورشیدی در مواردی مانند پشتیبانی از سیستمهای بیسیم محیط بانها، تولید برق برای برخی پاسگاه‌ها که دسترسی به برق شهری ندارند و یا مناطق صعب‌العبور که دسترسی به انرژی الکتریکی برای آنها امکان‌پذیر نیست، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

او یادآور شد: این طرح در قالب تفاهم‌نامه‌ای که بین کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات کشور چین و سازمان محیط زیست منعقد شده اجرا می‌شود./منبع : ایسنا

حتما ببینید

احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی/تجدیدپذیرها در اولویت هستند

احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی/تجدیدپذیرها در اولویت هستند

تفاهم‌نامه همکاری وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه ایجاد حداقل ۱۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *