چهارشنبه , ۲۸ مهر ۱۴۰۰
خانه / محیط زیست / اجرای پایش کارواش‌های قلب پایتخت/تجهیز کارواش های سبز به سیستم تصفیه خانه و بازچرخانی آب
اجرای پایش کارواش‌های قلب پایتخت/تجهیز کارواش های سبز به سیستم تصفیه خانه و بازچرخانی آب

اجرای پایش کارواش‌های قلب پایتخت/تجهیز کارواش های سبز به سیستم تصفیه خانه و بازچرخانی آب

شهردار منطقه ۶ از اجرای برنامه ویژه پایش و رصد فعالیت کارواش‌های قلب پایتخت از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: در سال گذشته به کارواش های متخلف در سطح منطقه، اخطاریه صادر شد.

فرهادی بر تعامل واحدهای صنفی خدماتی، نسبت به راه‌اندازی سیستم‌های تصفیه و بازچرخانی آب تاکید کرد و افزود: یکی از اقداماتی که در اداره محیط زیست منطقه ۶ صورت می‌گیرد، پایش کارواش‌های سطح منطقه  است که این برنامه در فواصل مختلف انجام می‌شود؛ اما این موضوع از سال جاری به طور ویژه مورد توجه قرار دارد که موجب تجهیز سیستم تصفیه خانه و بازچرخانی آب در دو کارواش  سطح منطقه شد.

وی خاطرنشان کرد: این طرح درمحدوده پل –فجر مدرس در دست اجرا است و درصورت اجرای کامل و بهره برداری از آن ضمن جمع آوری و بازیافت آبهای سطحی امکان استفاده از آن در چرخه آبیاری فضای سبز نیز فراهم خواهد شد.  

شهردار منطقه۶ با اشاره به پایش سایر مراکز مرتبط با محیط زیست نیز اظهار کرد: پایش بیمارستان‌ها ، مراکز درمانی و کارواش‌های سطح منطقه از اقداماتی است که در دستور کار اداره محیط زیست قلب پایتخت قرار دارد و به صورت مستمر و دائمی در حال انجام است و این اداره نسبت به برخورد با تخلفات زیست محیطی از سوی این مراکز اقدامات قانونی خود را انجام خواهد داد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۶، گفتنی است اولین کارواش سبز مربوط به کارواش مجموعه ارتش به نام آریان واقع در بزرگراه شهید چمران ابتدای خیابان باقرخان  و دومین کارواش سبز مربوط به کارواش پایانه و پارک سوار بیهقی واقع در میدان آرژانتین است./منبع : ایسنا

حتما ببینید

ممنوعیت استفاده از پلاستیک برای بسته‌بندی میوه و تره‌بار در فرانسه

ممنوعیت استفاده از پلاستیک برای بسته‌بندی میوه و تره‌بار در فرانسه

فرانسه برای مقابله با زباله‌های پلاستیکی قانون جدیدی وضع کرد. طبق این قانون از ژانویه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *