دوشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
خانه / محیط زیست / توجه و احترام به محیط زیست از کودکی آموزش داده شود
توجه و احترام به محیط زیست از کودکی آموزش داده شود

توجه و احترام به محیط زیست از کودکی آموزش داده شود

مشاور امور زنان سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: توجه و احترام به محیط زیست عادتی است که باید از کودکی آموخته تا به یک باور ذهنی تبدیل شود. این باور، زندگی کودکان و نوجوانان را در بزرگسالی به سمت پاسداری و حفاظت از منابع طبیعی سوق می دهد.

 سیده مریم محمدی در نشست مشترک  مشاور امور زنان و جوانان سازمان حفاظت محیط زیست با مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش که در آستانه هفته گرامیداشت مقام معلم و در راستای تاکید بر موضوع ” معلم ، خانواده و مشارکت اجتماعی ” که از شعارهای منتخب این هفته است، برگزار شد، افزود: معلمان عزیز قشر تاثیرگذار بر جامعه هستند که می‌توانند موضوعات اصلاح الگوی مصرف، مدیریت پسماند و مدیریت منابع را به دانش‌آموزان و در گام بعد به اولیای آنان منتقل کنند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری اظهارکرد: سیاستگذاری و برنامه‌ریزی مختلف برای دستیابی به توسعه پایدار زمانی عملی است که ساختارهای مناسب آموزشی و فرهنگسازی در حوزه محیط زیست از مقاطع ابتدایی در مدارس پایه‌ریزی شود.

در ادامه این نشست، معاون مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیطبان تاکید کرد: حفاظت خردمندانه از عرصه‌های محیط زیست در گروی شناخت و آگاهی جامعه از جمله جامعه  دانش‌آموزی کشور شامل دانش آموز، معلم، اولیاء و مربیان است.

آرتا همچنین یادآور شد: سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه گسترش سواد محیط زیست بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست بسته‌های آموزشی ویژه مربیان کودکان پیش‌دبستانی را تولید و ابزار کمک آموزشی شامل پوستر، فلش‌کارت، انیمیشن و داستانی و بسته‌های کمک آموزشی درباره موضوعات کتاب درسی انسان و محیط زیست را تهیه کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، محمدی در پایان این جلسه با اعطای بسته‌های آموزشی ویژه دانش آموزان و مربیان تهیه شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست  به مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش، به ضرورت معرفی و انتشار  این بسته های آموزشی در جامعه معلمان و بانوان شاغل در آن وزارتخانه به عنوان جوامع تاثیر گذار در اشاعه فرهنگ زیست محیطی تاکید کرد./منبع : ایسنا

حتما ببینید

بسته‌بندی مواد غذایی آماده، بیشترین زباله‌های راه یافته به اقیانوس‌های جهان

بسته‌بندی مواد غذایی آماده، بیشترین زباله‌های راه یافته به اقیانوس‌های جهان

نتایج یک بررسی جامع نشان می‌دهد: بسته‌بندی پلاستیکی مواد غذایی آماده و نوشیدنی‌ها بیشترین نوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *